Berat Gjimshiti e komenton me shumë entuziazëm suksesin thellë të Atalantës në Kupës e Italisë ndaj Juventusit, ku ai ishte protagonist në fushë, duke ndalur një emër të madh si Cristiano Ronaldo. Mbrojtësit i Kombëtares Shqiptare vlerëson paraqitjen e skuadrës në tërësi.

Jam shumë i kënaqur, edhe pse pse kurrë nuk I tregoj emocionet. Zhvilluam një ndeshje të madhe kundër skuadrës më të fortë të Italisë. Kemi mësuar nga gabimet e kryera ndaj Romës dhe u munduam të jepnim maksimumin. Arritëm të fitonim të gjithë bashkë dhe jemi shumë të lumtur.”

Gjimshiti e mbyll deklaratën, duke analizuar formën e tij në rritje.

“Kampionati nuk nisi mirë për mua, por tani jam shumë i lumtur dhe po më japin besim. Do të bëj gjithçka për t’ia shpërblyer misterit.”

Loading...