Me imazh të ri dhe pak të çuditshëm do të paraqitet Lionel Messi sot në ceremoninë e ndarjes së Topit të artë në Zurich prej orës 18:30. Sipas mediave spanjolle, ai sot do të ketë veshje “Dolce dhe Gabbana”. Të zeza dhe lara-lara. Disa mendojnë se ai dëshiron t’i tregoj Realit dhe Ronaldos se sa është përpara tyre edhe me modë. Për këtë promovim mbreti i ri i futbollit 2.000.000 euro nga kjo markë e njohur.

Të gjithë e kujtojnë se si ishte i veshur në ceremonitë e kaluara, ku ka habitur të pranishmit me kombinimet nga variantet klasike. Leo përgatitet të jetë sërish- ekstravagant. Futbollisti i Barcelonës është favorit i madh për këtë mirënjohje, ku konkurrentë ka Neymarin dhe Cristiano Ronaldon. Argjentinasi ka fituar katër herë Topin e artë, Ronaldo ka tre trofe.

messi

mmmm

Loading...