Kryeministri i Francës Manule Valls ka deklaruar se në “ditët e ardhshme” sulmet terroriste mund ta godasin sërish Francën

Kryeministri francez ka theksuar për RTL sot, transmeton Koha.net, se Qeveria “nuk do të lërë manash asnjë zgjidhje” në këtë luftë kundër terrorizmit.

Disa ditë pas sulmeve terroriste të 13 nëntorit në Paris, Qeveria franceze po përgatitet për sulme të reja.

Franca do “të jetojë gjatë” me kërcënimin e terrorizmit dhe ajo duhet të përgatitet për mundësinë e “përgjigjeve të reja” në ditë dhe në javët që vijnë”, ka thënë Manuel Valls. /Koha.net/