Godet Spartak Ngjela: Të digjet shtëpia e Edi Ramës dhe shtëpitë e deputetëve, jo Qeveria (Video)

Eksperti i njohur, Spartak Ngjela është shprehur kundër dhunës gjatë protestave ndaj objekteve shtetërore. Ngjela thotë se politikanët kanë vjedhur 5 miliardë euro dhe ato janë zbuluar, prandaj apelon që të mos digjet godina e qeverisë, transmeton Gazeta Lajm. “Qeveria nuk është e Edi Ramës. Ikni digjeni shtëpinë e Edi Ramës, aty e keni…. Duhet të digjen shtëpitë e deputetëve, e jo prona shtetërore…”, ka thënë Ngjela, duke komentuar protestat opozitare. Deklaratën e tij të fortë mund ta dëgjoni në videon më poshtë: