Cristiano Ronaldo ka marrë një tjetër goditje pas humbjes nga Messi në garë për Topin e Artë.

Statuja e bronztë e Cristiano Ronaldos në vendlindjen e tij në Medeira të Portugalisë është sulmuar dhe është shkruar me ngjyrë në të.

Për ironinë më të madhe, në shpinën e tij është shkruar me ngjyrë emri i Leo Messit, i cili mbrëmë fitojë Topin e Artë, të pestin në karrierë.

Natyrisht që kjo nuk do t’i pëlqej aspak Ronaldos. /Express