Më në fund shuhet kurreshtja. Futbollisti shqiptar, Florent Hadërgjonaj ka vendosur që të përfaqësoj Kosovën.

Sipas burimeve të Indeksonline afër futbollistit, 24 vjeçari ka ndarë mendjen dhe do ta lë Zvicrën për Kosovën.

Megjithatë IO merr vesh që Hadërgjonaj nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen e parë kundër Bullgarisë, por do t’i bashkohet Kosovës në qershor për ndeshjet ndaj Malit të Zi dhe Bullgarisë.

Loading...