Disa qytetar kanë filluar vizitën në Kompleksin Memorial në Prekaz, ku po bëjnë homazhe pranë varrit të komandantit legjendar Adem Jashari dhe familjes së tij.

Ata po bëjnë homazhe në përvjetorin e pavarësisë së Shqipërisë, ditëlindjen e komandantit Adem Jashari dhe daljen publike të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.