Barclays
Ekip i parë i Barcelonës i ka zgjedhur numrat me të cilët do të prezantohet sezonin e ardhshëm.

Dani Alves e ka lënë numrin 22, të cilin e mbante për nder të Eric Abidal, dhe e ka marrë atë 6, të cilin deri tash e mbante Xavi Hernandez, ndërsa numrin 2 e ka marrë Douglas. Numri 16 i takon Sandros dhe 17 për Munir.

Ndërkaq, dy përforcimet e reja, Arda Turan e Aleix Vidal, nuk e kanë zgjedhur ende numrin.

Ja lista e numrave të lojtarëve të Barçës: 1. Ter Stegen 2. Douglas S. 3. Piqué 4. I.Rakitic 5. Sergio 6. Dani Alves 7. Pedro 8. Iniesta 9. Suárez 10. Messi 11. Neymar Jr. 12. Rafinha 13. Bravo 14. Mascherano 15. Bartra 16. Sandro 17. Munir 18. Jordi Alba 20. S. Roberto 21. Adriano 23. Vermaelen 24. Mathieu 25. Masip. /Zëri/