Në Gjermani dhe Danimarkë ka nisur kampionati i 26-të botëror në hendboll, në të cilin po marin pjesë 24 kombëtare të ndarë në katër grupe. Finalja është në program më 27 janar në Herning.

Orari i ndeshjeve të rrethit të parë:

Grupi A (Berlin):
11. janar, ora 18.00: Serbia – Rusia
11. janar, ora 20.30: Brazili – Franca
12. janar, ora 15.30: Rusia – Korea
12. janar, ora18.15: Gjermania – Brazili
12. janar, ora 20.30: Franca – Serbia
14. janar, ora 15.30: Serbia – Brazili
14. janar, ora 18.00: Rusia – Gjermania
14. janar, ora 20.30: Franc – Korea
15. janar, ora 15.30: Rusia – Brazili
15. janar, ora 18.00: Korea – Serbia
15. janar, ora 20.30: Gjermani – Franca
17. janar, ora 15.30:Brazili – Korea
17. janar, ora 18.00: Gjermnia – Serbia
17. janar, ora 20.30: Franca – Rusia

Grupi B (Munich):
11. janar, ora 15.00: Japonia – Maqedonia
11. janar, ora 18.00: Islanda – Kroacia
11. janar, ora 20.30: Bahrejni – Spanja
13. janar, ora 14.00: Maqedonia – Bahrejni
13. janar, ora 16.30: Kroacia – Japonia
13. janar, ora 19.00: Spanja – Islanda
14. janar, ora 15.30: Islanda – Bahrejni
14. janar, ora 18.00: Kroacia – Maqedonia
14. janar, ora 20.30: Spanja – Japonia
16. janar, ora 15.30: Japonia – Islanda
16. janar, ora 18.00: Kroacia – Bahrejni
16. janar, ora 20.30: Maqedonia – Spanja
17. janar, ora 15.30: Bahrejni – Japonia
17. janar, ora 18.00: Maqedonia – Islanda
17. janar, ora 20.30: Spanja – Kroacia

Grupi C (Ndeshja e parë në Kopenhage, të tjerat në Herning)
11. janar, ora 18.00: Arabia S. – Austria
11. janar, ora 20.30: Tunizia – Norvegjia
12. janar, ora 15.00: Austria – Kili
12. janar, ora 17.30: Norvegjia – Arabia S.
12. janar, ora 20.15: Danimarka – Tunizia
14. janar, ora 15.00: Tunizia – Kili
14. janar, ora 17.30: Norvegjia – Austria
14. janar, ora 20.15: Danimarka – Arabia S.
15. janar, ora 16.15: Aeabia S. – Tunizia
15. janar, ora 18.30: Norvegjia – Kili
15. janar, ora 20.45: Austria – Danimarka
17. janar, ora 15.00: Kili – Arabia S.
17. janar, ora 17.30: Austria – Tunizi
17. janar, ora 20.15: Danimarka – Norvegjia

 

Grupi D (Kopenhagë):
11. janar, ora 15.30: Angola – Katari
11. janar, ora 18.00: Argjentina –Hungaria
11. janar, ora 20.30: Egjipti – Suedia
13. janar, ora 15.30: Katari – Egjipti
13. janar, ora 18.00: Hungaria – Angola
13. janar, ora 20.30: Suedia – Argjentina
14. janar, ora 15.30:Hungaria – Katari
14. janar, ora 18.00: Argjentina – Egjipti
14. janar, ora 20.30: Suedia – Angola
16. janar, ora 15.30: Angola – Argjentina
16. janar, ora 18.00: Hungaria – Egjipti
16. janar, ora 20.30: Katari – Suedia
17. janar, ora 15.30: Egjipti – Angola
17. janar, ora 18.00: Katari – Argjentina
17. janar, ora 20.30: Suedia – Hungaria