Sot në orën 18:30 do të luhet dueli ndërmjet Juventusit dhe Milanit të vlefshme për Superkupën e Italisë.

 

Si Allegri ashtu edhe Gattuso pritet të luajnë me skema taktike të njëjta 4-3-3 ku do të synojnë të fitojnë këtë trofe.

 

Sulmi i Juventusit do të udhëhiqet nga Bernardesch, Dybala dhe Ronaldo ku vlen të theksohet mungesa e rëndësishme e Mandzukic dhe Cuadrados.

 

Ndërsa në krahun tjetër Milan do të luajë në sulm me treshen: Calhanoglu, Castillejo dhe Higuain.

 

 

Është e përditshmja italiane “Sportmediset” që ka publikuar formacionet e mundshme të dy skuadrave: