Gazeta Lajm, jozyrtarisht mëson se Zaevi dhe Kasami janë marrë vesh që kërkesat e Lëvizjes BESA të mos bëhen pjesë e kushtetutës por mbetet që të njetat të rregullohen përmes ligjeve. Seanca për ndryshimet kushtetuese pritet të nis në ora 17:00 kur pritet që amendamentet për ndryshimin e emrit të marrin dritë jeshile nga 80 deputetë dhe Maqedonia ta rrumbullakësojë Marrëveshjen e Prespës e cila zhbllokon procesin për integrimin e vendit në NATO dhe BE dhe shmang rreziqet për sigurinë e vendit që mund të vijnë nga qarqe destructive./Gazeta Lajm