SONY DSC
SONY DSC

Boksieri shqiptar, Mike Keta, boksoi me mençuri dhe në rundin e tretë e hodhi në tokë rusin, Aliklych Kanbolatov. Keta mbrojti me sukses titullin Euroaziatik dhe të Paqësorit në peshën e mesme të versionit WBC duke zhvilluar një meç të jashtëzakonshme në “Gerry Weber Stadion” të Halles.