Përveç Kim Kardashian, edhe motra e saj, Kourtney shpesh mahnit ndjekësit në Instagram.

Ajo ka hedhur një fotografi në të cilën shfaqet komplet lakuriq teksa mban në njërën dorë laptopin, ndërsa në tjetrën një filxhan me kafe.

Këtë foto, ylli e ka ndarë me 74 milionë ndjekësit e saj dhe ka marrë mjaft komente.

Kourtney është njëra nga motrat e famshme të kësaj familje, të cilat shquhen për jetën e tyre luksoze.