Deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka komentuar zhvillimet e fundit në burgun e Shutkës, ku u rrah Mile Janakievski dhe kolegu i tij.

Zekiri tha se prapa këtij skenari qëndron ish-kryeministri, Nikolla Gruevski, njofton agjencia e lajmeve INA.

“Misckovski jeni të tejdukshëm dhe këto skenare nga mentori juaj qyqari Gruevski përmes pulenëve të tij nuk ju kalojnë…” është shprehur ai./INA/