Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Gruas.

8 Marsi, ndryshe njihet edhe si Dita Ndërkombëtare e Gruas ku në këtë ditë jepet respekt, vlerësim dhe dashuri ndaj grave.

E një urim për 8 mars e ka bërë edhe këngëtarja e mirënjohur, Mihrije Braha në një foto me motrën e saj, Lorën.

“Urime 8 Marsi ❤❤❤❤❤ kudo që jeni!…M B”, ka shkruar këngëtarja shqiptare në Instagram.