Ministri i Kulturws Asaf Ademi nw emisionin Studio e hapur nw TV SHENJA, ka folur rreth shpenzimeve si ministwr. Ai thotw se ka vleswruar qw nuk ka nevojw tw shfrytwzojw tw gjitha beneficionit qw i ofron posti dhe kwshtu ka dalw me zero harxhime qw nga muaji qershor kur edhe wshtw ulur nw kolltukun e tw parit tw kwtij dikasteri. /SHENJA/