Sot, kremtohet Dita e Verës në Shqipëri.

E në këtë ditë, këngëtarja e njohur shqiptare, Miriam Cani ka ndërruar stilin e flokëve.

Ajo është kthyer në një bjondinë joshëse, pamja e së cilës është për tu admiruar, madje kaq të bukur se kemi parë asnjëherë.

“Gezuar Diten e Veres ”, ka shkruar ajo.

Zakoni që ruhet në këtë ditë, është zierja e vezëve natën e datës 13, dhe larja e syve me ujin e vezëve të ziera në mëngjesin e ditës së verës, 14 marsit, dhe rite tjera për të kremtuar ardhjen e pranverës, çeljen e luleve e gjallërimin e jetës. /Lajmi.net/