Engjëllushë Salihu është artiste e re dhe mjaftë e popullarizuar. Zë ëmbël, por edhe simpatike e me linja ideale, shkruan “Kosovarja”.

Engjëllush po konsiderohet si një nga këngëtaret më të këndshme të momentit.

E bija e Shyhretes, po sjell përditë e më shumë këngë që po e marrin pëlqimin e publikut të gjerë. Kënga e Engjëllushes që shkrepi më shumë është ajo me titull “Kanagjegji”,shkruan “Kosovarja”.

Bukuroshja ka mbushur 25 vjeç dhe është vajza e vogël e këngëtares së mirënjohur Shyhrete Behluli, e cila e trasoj rrugën e së ëmës në botën e muzikës./Kosovarja/