Sot mabn mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe periudha me diell. Në vendet më të larta malore pritet të ketë kushte për reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit lëvizin prej -2 deri 4 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 5 deri 10 gradë celcius. Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë i ndryshueshëm.