Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell, vranësira të pakta dhe do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi jugor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 0 deri 4 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 5 deri 15 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë stabil dhe me temperatura të larta.