Deputeti i LSDM-së Muhamed Zekiri në profilin e tij në facebook ka shkruar se pavarësisht të gjitha gjërave, Maqedonia do të jetë anëtare e NATO-së dhe BE-së, transmeton Gazeta Lajm.
“Pavarsishte gjitha gjerave, shantazhimeve dhe deshirave te forcave destruktive do t’ja dalim bashke me liderin tone Zoran Zaev!!! Maqedonia do te jete anetare e NATO-s dhe BE-se!!!”, ka shkruar Muhamed Zekiri.