Kampioni në fuqi i Anglisë dhe fituesi i vjetëm i Carabao Cup, Manchester City pret sonte në gjysmëfinale të kësaj gare ekipin e Championship Burton Albion. Në këtë ndeshje ka startuar portieri i Kosovës, Aro Muriqi

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Manchester Cityt dhe Burton Albionit për ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Carabao Cup.

Në këtë ndeshje, Pep Guardiola ka startuar me një ekip të kombinuar ku në portë ka startuar Aro Muriqi, portieri i Kombëtares së Kosovës.

Pos, Muriqit sulmin Guardiola ja ka besuar Sanes, Jesusit, De Bryenes dhe Mahrezit, ndërkohë në mesfushë ka startuar Gundogan. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare:

Manchester City