Viti nuk ka filluar më së miri për sulmuesin e Kombëtares Rei Manaj. Dje 21 vjeçari nga Lushnja ka pësuar një goditje vërtet të rendë , në ndeshjen e Segunda Division, pra kategoria e dytë e kampionatit spanjoll.

Në minutën e 30’ të ndeshjes midis Albacetes ku luan Manaj dhe ish ekipit të tij, Granadës, lojtari shqiptare pësoi një goditje të fortë në kokë që e la pa ndjenja dhe të gjakosur në fushë.

Loja u ndërpre menjëherë dhe Manaj u transportua me urgjencë në spitalin e Granadës.