Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se “asnjë vendim i një Kuvendi ilegjitim që përfaqëson interesat e një grushti hajdutësh dhe kriminelësh, nuk njihet nga opozita”.

Këto deklarata, basha i bëri pas takimit që pati me aleatët në seli në kuadër të protestës së nesërme të opozitës.

“Këto vendime të Kuvendit nuk kanë efekt në rrugën që ne kemi nisur”, shtoi Basha.

Top Channel