Dy ish çlirimtarët e UÇK-së i janë përgjigjur ftesës nga Tribunali i Gjykatës Speciale. Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku u panë sot në Aeroportin e Prishtinës duke u nisur për në Hagë/ Indeksonline sjellë disa pamje.