“Perëndimi duhet që të përgatitet për një valë terrori, që do të vijë nga xhihadistët e Shtetit Islamik”.

Kjo është me pak fjalë përmbajtja shok e një dokumentari të bërë në lagjen islamike në Bruksel atë Molendbeek, ku edhe besohet se është organizuar sulmi terrorist i 13 nëntorit 2015 në Paris, ku humbën jetën 132 persona.

Në dokumentar flasin personazhe të ndryshme të lagjes në zemër të Brukselit dhe jo shumë larg godinave të Bashkimit Europian.

Më poshtë keni dokumentarin e plotë:

SHPËRNDAJE NË: