Jean Clair Todibo do të jetë një lojtar i ri i Barcelonës.

Klubi katalan i konsideron të mbyllura gjitha detajet në arritjen e marrëveshjes me Todibo.

19 vjeçari do t’i bashkohet Barcelonës si lojtar i lirë në fund të sezonit.

Anëtari i Touluose do të nënshkruajë me Barcelonën kontratë katër vjeçare, shkruan sport.es.

Për të siguruar shërbimet e francezit 19 vjeçar, Barcelona ka fituar garën ndaj Napolit dhe Juventusit.