Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar përmbytje në disa zona dhe rrugë të qytetit bregdetar të Durrësit.

Mësohet se disa rrugë janë bërë të pakalueshme ndërsa më problematike është situata në rrugën ‘Skënderbe’

Problematike paraqitet situata dhe në rrugën ‘Taulantia’, rrugën ‘Aleksandër Goga’, kryqëzimi tek Stadiumi, rrethrrotullimi tek Stacioni i trenit, në rrugën ‘Pavarësia’ në plazh dhe tek Ura e Dajlanit. /OraNews/

https://youtu.be/jnmgvo8IQec