Zekirija Ramadani, kryetrajner i Feronikelit: Nga gabimet mësohet gjithmonë. Ne kundër Prishtinës kishim kreativitet, kishim lojë të bukur, por e humbëm ndeshjen. Sot nuk deshëm kreativitet dhe lojë të bukur, i deshëm tre piktë dhe i fituam. Një fitore e vlefshme, por nuk ka përfunduar asgjë. I urojë futbollistët për lojën e treguar dhe tifozët që në përkrahën tërë ndeshjen.  Megjithatë, Llapi zhvilloi një ndeshje më të mirë”, deklaroi Ramadani.

Ps: Deklaratën e tij mund ta ndiqni nga minuta 1.12 sekonda.

Feronikeli 2:0 Llapi

Feronikeli fiton derbin e tensionuar ndaj Llapit. Trajneri i llapjanëve Xhengiz Rexhepi 'shpërthen' me deklarata pas ndeshjes, tregon si luajti skuadra nga Drenasi.

Gepostet von Sporti në RTV Dukagjini am Sonntag, 24. Februar 2019