Kapiteni i Realit, Sergio Ramos mbrëmë shkroi historinë, dicka që ëndërrojnë shumë lojtarë-100 gola në karrierë.

Ramos luan stoper, por ka kualitete sulmuesi, duke arritur shifrën magjike. Ai shpeshherë është treguar shpëtimtar për Real Madridin, duke shënuar gola të rëndësishëm në kampionat dhe në Ligën e kampionëve.

Madje 80 gola i ka  shënuar për Realin.