Gazeta spanjolle “AS” shkruan se Reali do të mund ta blejë futbollistin e River Plate, Esekiel Palasios. për të interes tregoi edhe Barcelona, por megjithatë mbretërit janë në epërsi.

Palasios konsiderohet si një prej talenteve më të mëdhenj në Argjentinë dhe ka debutuar për reprezentacionin argjentinas, kështu që kinse tani Perez ka biseduar me drejtuesit e klubit argjentinas dhe se është marrë vesh.

Në ditët në vijim pritet t’i dërgohet ofertë zyrtare dhe transferi të kompletohet së shpejti.