Renova ka deklasuar Vardarin në Tetovë, duke e mposhtur me rezultat 4-0, në stadiumin e qytetit në Terovë. Ramadani (2), Mbella e Stojanovsk nga një shënuan për skuadrën tetovare, e cila I shkakton disfatë të turpshme Vardarit.

 

Shkëndija barazoi si mysafire me Makedonija Gjorçe Petrov, duke luajtur 1-1. Tetovarët shënuan me anë të Imerit, kurse barazoi Da Silva nga gjuajtja e lirë.

 

 

Shkupi triumfoi kundër Pobedës me rezultat 3-0 në Çair me golat e Bajramit, Angelov dhe Serhinos. Në dy takimet e fundit, Akademija Pandev e fitoo Bellasicën 1-0, kurse Rabotnicki e Sileksi barazun në Shkup, 1-1.

Rezultatet e jaëvs së 20-të: Renova-Vardar 4:0, Shkupi-Pobeda 3-0, Makedonija GJP-Shkëndija 1-1, Bellasica-A.Pandev 0:1dhe Rabotnicki-Sileks 1-1.