Xhengis Rexhepi, kryetrajner i Llapit: Ia uroj fitoren Feronikelit, por rezultati nuk e tregon epilogun e ndeshjes, ekipi më i mirë në fushë ishte Llapi. Feronikeli tërë kohën është mbrojtur, kemi humbur ndeshjen me gabimet tona. Nuk e kemi merituar këtë humbje, por kampionati është i gjatë dhe jeta vazhdon. Ne do të vazhdojmë të luftojmë në çdo ndeshje.

Ps: Deklaratën e tij mund ta ndiqni nga minuta 1.29 sekonda.

Feronikeli 2:0 Llapi

Feronikeli fiton derbin e tensionuar ndaj Llapit. Trajneri i llapjanëve Xhengiz Rexhepi 'shpërthen' me deklarata pas ndeshjes, tregon si luajti skuadra nga Drenasi.

Gepostet von Sporti në RTV Dukagjini am Sonntag, 24. Februar 2019