Një incident i rëndë ka ndodhur para pak castesh në gjimnazin Zef Lush Murku  në Shkup mëson eksluzivisht Agjencia e Lajmeve Zhurnal. Bëhet fjalë për një përleshje mes dy grupeve të nxënësve  të cilët pas një zënke verbale kanë nxjerë thikat dhe kanë shkaktuar plagë të rrënda. Nga incidenti kanë mbetur të plagosur dy nxënës të cilët momentalisht gjenden në Spital.

Në ambientet e gjimnazit është shkaktuar një revolt e madhe.Incidenti ka ndodhur rreth orës 10.30 minuta në kohën e pushim të gjatë.Zhurnal do tju informoj për detale tjera pas disa castesh.