Pas marrëveshjes së arritur mes kryeministrit Zaev dhe kreut të lëvizjes Besa, Bilall Kasami, burime nga Kuvendi bëjnë të ditur për Gazetën Lajm se seanca për ndryshimet kushtetuese do të nis në ora 17;00. Fillimisht duhet të votohet teksti i ndryshimeve kushtetuese, për çka nevojiten 61 vota dhe më pas do të votohen për amendamentet kushtetuese për ndryshimin e emrit të Maqedonisë, për çka nevojiten votat e 80 deputetëve./Gazeta Lajm