Kancelari austriak, Sebastian Kurz do të jetë sot për një vizitë në Serbi, ndërsa pas përfundimit të vizitës atje sot në orët e mbrëmjes do të jetë edhe në Kosovë.

Tema kryesore e diskutimit do të jenë marrëdhëniet dypalëshe, dialogu midis Beogradit dhe Prishtinës.

Kurz në Prishtinë do të takohet me presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin Haradinaj.