Taulant Seferi është futbollisti që ia ka sigururar fitoren skuadrës së tij Winterthur kundër Rapperswil, në kampionatin e ligës së dytë të Zvicrës.

Winterthur shënoi fitore prej 2-0, kurse sulmuesi kumanovar e realizoi golin e dytë në minutën e 88-të.

“Shumë i lumtur për fitoren e djeshme të ekipit dhe për golin tim. Elhamdulilah”, ka shkruar Seferi në fb e tij.