Shkëndija barazoi me St Polten nga Austria 2-2, në miqsoren e e tretë në Antalia. Katër golat janë shënuar në pjesën e parë. Agim Ibraimi shënoi një gol të bukur nga largësia për 1-0. Ishte ky goli I tij debutues.

Pas pak minutave Valmir Nafiu shënoi nga afërsia për 2-0. Për austriaktë shënuan Lubicic dhe Bajrami. Miqësoren e ardhshm, kuqezinjtë e luajnë me 4 shkurt ndaj boshnjakëve të Zheleznicarit.

Loading...