Avokati i njohur Spartak Ngjela i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, tha se Presidenti amerikan Donald Trump i ka kërkuar Serbisë ndaljen e propagandës kundër Kosovës në mënyrë që të hiqet taksa ndaj produkteve serbe.

Pjesë nga biseda:

Ngjela: Presidenti amerikan i k thënë Vuçiçit për 100%-n e taksës, por ju i ka thënë Beogradit nuk duhet të bëni propagandë kundër njohjes së Kosovës dhe lobime. Pa ha mendja 90% është e vërtetë. Gjithë problemi është që ai do ta fusë në OKB. Po e futi në OKB, ç’e do njohjen e Serbisë.

Loading...