Kampionati pranveror i Maqedonisë në futboll do të fillojë këtë javë, më 17 shkurt, pikërishtë në ditën e pavarësisë së Kosovës.

Dhe, në atë ditë do të zhvillohet derbi i madh mes Shkëndijës dhe Vardarit, i pari dhe i dyti në renditje.

 

Kjo ndeshje do të fillojë në orën 14:00. Shkëndija është kampon vjeshtor me 40 pikë, kurse Vardari ka pesë pikë më pak.

 

Spektakli në këtë derbi është i garantuar nga tifozët e Shkëndijës, Ballistët. /lajm

Loading...