Sekretari i Përgjithshëm i ASH-së Arben Taravari ka propozuar që Ali Ahmeti në të ardhmen të quhet zorëti 20%-shi, pasi siç u shpreh Taravari, BDI-ja dhe drejtuesi i saj nuk përdorën momentin politikë për ta zëvendësuar emërtimin 20% që përdoret për shqiptarët me termin shqiptar, shkuan Gazeta Lajm.

Ai tha se BDI-ja edhe në qeverinë e Zaevit, po vazhdonë të mbështesë politikat anti-shqiptare dhe veprimet anti-ligjore të pushtetit.

Taravari: Ali Ahmeti të quhet zotri 20 për qindëshi (Video)

Taravari: Ali Ahmeti të quhet zotri 20 për qindëshi (Video)

Gepostet von Lajm TV am Freitag, 28. Dezember 2018