“Atentatet në Paris, të premten 13 nëntor që u kushtoi jetën 130 personave, i bëri Shteti Islamik dhe janë vetëm fillimi. Tani do ta ndjekë sulmi mbi Kullën Eiffel dhe më pas një avion i Air France”. Këto objektivat e radhës së ISIS të bëra publike në një video të re që kanë shpërndarë xhihadistët nga Aleppo në Twitter.

Më pas në video thuhet: Do të jetë më keq se 11 shtatori”, duke iu referuar rrëzimit të kullave Binjake në Nju Jork. Në videon që zgjat 6 minuta duket Kulla Eiffel duke u rrëzuar.

SHPËRNDAJE NË: