Humanisti i njohur shqiptar Halil Kastrati ka shprehur ngushëllime për familjarët e viktimave që pësuan gjatë rrokullisjes së autobusit të linjës Shkup-Gostivar, shkruan Gazeta Lajm. Ai ka paralajmëruar se së shpejti do t’i vizitojë familjet e viktimave, shkruan gazeta Lajm.

Ngjarja e rëndē ndodhi ditën e mërkurë më datë 13.02.2019 kur një autobus i Durmo Turs doli nga rruga dhe u rrëzua në fshatin Llaskarcë.