Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Clop, krenohet me lojtarët e tij muslimanë, mes tyre edhe Salah dhe Shaqiri. Clop ka postuar fotografinë e tre futbollistëve muslimanë të klubit, duke u lutur para ndeshjes.

“The reds praying before the match ?”. (Të kuqët luten para ndeshjes), ka shkruar Clop.