Kjo është doktoreshë Valmira e cila ka mbaruar studimet në Itali, shkoi për të punuar si kirurge në Francë dhe tashmë është kthyer në Shqipëri, për të punuar në spitalin e Traumës. Ministria e Shëndetësisë dhe kryeministri Rama kanë publikuar një video ku Valmira flet dhe tregon se pse e mori këtë vendim.

MIRËMËNGJES ?dhe me Dr.Valmirën, kirurgen e kthyer nga Franca për të kontribuar në sistemin tonë shëndetësor, falë politikës mbështetëse për mjekët specialistë që kthehen nga jashtë vendit apo shkojnë të punojnë jashtë Tiranës, ju uroj një ditë të mbarë ?

Gepostet von Edi Rama am Donnerstag, 21. Februar 2019