Tifozët e Realit besojnë se Zinedine Zidane do të bëj kthesë në ekip dhe se do të arrijë të fitoj njërin prej trofeve në këtë sezon. Dashuria ndaj Zizut është argumentuar, por nuk do ju besohet kur Zidane në një video ka zbuluar se si fëmijë ka qenë tifoz me Barcelonën. Video është e vjetër më së paku 20 vite, në kohën kur Zizu erdhi në Juventus, dhe kur francezi mes tjerash ka deklaruar: “Si fëmijë në Itali kam qenë tifoz për Juventusin, ndërsa në Spanjë për Barcelonën”.
Zidane prej atëherë me Realin ka fituar gjithcka që është e mundur të fitohet dhe se lojaliteti për klubin madrilèn nuk vihet në pyetje, por është interesante se idhujtë e tij kanë qenë nga gjiganti katalonas./lajm
https://www.youtube.com/watch?v=6IDRx1v7Do4

Loading...