Është zhvilluar sonte ndeshja e parë e 1\4 e finales për Kupën e FVM-së midis Shutovës dhe Probishtipit, e cila mbaroi me fitore të Shutovës 3:0 ( 25:07, 25: 20, 25:18) në sete.
Ndeshja kthyese do të luhet javën ardhshme, ku me një fitore të mundshme do të kualifikohet Shutova në gjysmëfinale.