Viktimat e sulmit terrorist në Paris janë nga shtete të ndryshme. Paraprakisht, sipas The Guardian, konfirmohet se janë nga:

Algjeria – Një grua e moshës 40 vjeç dhe një violinist që studionte në Sorbonë, Kheireddine Sahbi

Belgjikë – Të paktën tre belgë janë vrarë, njeri me kombësi të dyfishtë franceze. Njeri ishte Elif Dogan.

Brazil – Dy brazilianë janë plagosur

Britani e Madhe – Një anglezështë identifikuar si Nick Alexander.

Kili – Nje burrë dhe një grua, mbesa e ambasadorit të Kilit në Meksikë, janë vrarë.

Francë – Viktimë është Aurelie de Peretti, 33 vjeçe. Guillaume Decherf, 43 vjeç; Djamila Houd, 41 vjeçe; Thomas Ayad, 34 vjeç; Cedric Mauduit; Mathieu Hoche; Quentin Boulanger, 29 vjeç; Lola Salines; Caroline Prénat, 24 vjeçe; Valentin Ribet; dhe Elodie Breuil, 23 vjeçe. Shumica e tyre ishin në Bataklan.

Meksikë – Dy qytetarë meksikanë kanë humbur jetën. Një nga gratë mban shtetësi të dyfishtë me SHBA, Nohemi Gonzalez, Michelle Gil Jaimez, i cili mbajti shtetësinë meksikane dhe spanjolle, u vra gjithashtu.

Marok – Një maroken është vrarë dhe një tjetër të plagosur, sipas ambasadës në Francë.

Portugali – Dy shtetas portugeze janë raportuar të kenë vdekur, sipas qeverisë së Lisbonës. Një shtetas 63-vjeçar i cili jetoi në Paris dhe ka punuar në transportin publik u vra në afërsi të Stadiumit të Francës, ndërsa viktima e dytë, vrarë në Bataclan, ishte me nënshteësi të dyfishtë, lindur në Francë në vitin 1980.

Rumani – Dy rumunë u vranë, sipas ministrisë së jashtme në Bukuresht.

Spanjë – Alberto Gonzalez Garrido, 29 vjeç, u vra, ndërsa ndiqte koncertin në Bataklan, thanë autoritetet spanjolle.

Suedi – Një person i kombësisë suedeze është plagosur me armë zjarri dhe një tjetër u vra, sipas ministrisë së jashtme, e cila tha se ishte ende verifikimin e informacionit.

Zvicra – Raportohet se qytetarë të saj janë plagosur

Tunizi – Dy motra tuniziane, të reja në moshë, u vranë ndërsa ishin duke të festuar ditëlindjen e një shoku në Paris.

Shtetet e Bashkuara – Studenti 23-vjeçae Nohemi Gonzalez nga Kalifornia u vra. Amerikanët tjera janë raportuar të jenë plagosur.